13. 8. 2013

Reinkarnace je blbost


Tak Raymond Moodyutrum. A vemte si kolik knížek keců mu to prodal.

Dnes se spolu tedy podíváme na tunely.
A ne na tunely našich politiků, či na Blanku, kterou nám hrozí zasypat.
Půjde o tunely zážitků. Nejen Moody! I Tibetská kniha mrtvých popisuje stavy Bardó. Jde o stavy mezi životem a smrtí, obecně pak o stavy mysli v hraničních situacích člověka (narození, nemoc, smrt blízkých, neštěstí, úlet na halucinogenech, apod.). Moc pěkně o tom píše Sogjal Rinpoche v dnes již klasické Tibetské knize o životě a smrti.

A nyní nám to vědci z Michigenu pěkně zadupali do země.

"Já jim to říkal, Roubíček, nedajboha by ta reinkarnace platila. Dyk narodit se znovu to by ještě šlo. Ale když už se to narodí, dycky bude muset platit daně."

Zážitek klinické smrti je nyní objasněn jako zvýšená činnost mozku při zástavě dechu a panice nervového centra.
Šarlatání zuby nehty se držící stébel budou vykládat, jak toto je jen PROJEV stavu bardó. Že ta aktivita mozku je vyvolána přechodem "mezi dimenzemi". A různé podobné kraviny.

Utřou.
Protože tohle je samozřejmě začátek výzkumu. Mechaniku paniky nervového centra taky vědci objasní. Třeba napřesrok.

Ať si šarlatáni povídají, co chtějí. Mrzí mě, jak se k tomu staví buddhističtí hodnostáři. Uvidíme jak Dalajláma, který Moodyho výzkumy zmiňuje právě v předmluvě ke knize Sogjala Rinpočcheho.


Pro mě jako rozhodně neortodoxního buddhistu, je odstranění reinkarnace z teorie dosti v pohodě. Nebortí se mi žádnej domeček, vše funguje jak má. Nemusí jít jen o praxi, kde se nic nemění tím tuplem. Ale i ta teorie nevisí na něčem takovém jako je stěhování duší. Buddha vlastně říkal, že duše vůbec není. Oni měli buddhisté dycky problém vysvětlit, CO se to reinkarnuje.

Tak už to nemusí řešit. Nereinkarnuje.


P.S. Teď mi vysvětlete ty podrobnosti o minulých životech, co Buddha Šákjamuni trousí v sútře Zježené vlasy.