3. 6. 2015

Ego v dnešním maslostroji

Jsou podporovány - marketingem, prodejem a různými dalšími konspiracemi NAŠE ZÁVISLOSTI.
V podstatě jde o využívání psychologie ega. Jáství se nechává rozbujet. Má to víc vrstev, beru si tu na paškál ty 2 nejvíc patrné.

Mrkněte na tento anglický článek o nepotřebnostech, jak si je borec nakupuje, jak přičichl k otroctví moderního typu, poté co cestoval s málem peněz.

Nemáme soudnost. Ztrácíme ji a ONI se postarají o to, abychom ji ztratili. Mám známého advokáta, který nechápe lidi, co si kupují na splátky mobily za dvacku a mají příjem dvanáct. O co jde?
On má mobil za pět litrů. Protože není blbej.

Jsme vychovávaní metodou cukru a biče. Proto to v nás funguje, proto víceméně chodíme do zaměstnání, ačkoli jsme svobodní. Jakoby tu byly dva druhy lidí. Jedněm to dojde, druzí jsou navždy ovce.

Když pomineme fyzickou šikanu a necháme tu psychickou jako zdravé "konkurenční prostředí" základky a střední školy, dojde nám, kde se dělí zrno od plev. Říká se že jedničkáři makají na trojkaře.

Vemte si, jak je složité se obhájit. Jak je složité zjistit, co opravdu chcete, co jsou blbosti, co vás vyrušuje a co je ZLO. To je level jedna. Nepodlehnout vnějšku.

Maslostroj - tento sovětský výraz používám pro mašinérii, Usuru dle Pounda, Molocha dle Ginsberga.
Jenže co - poté co uhájíte ego, musíte ho ještě uhájit před ním samým.

Největší svině je ten kokot v nás co nám brání. Level 2.
Zjistíte, že VAŠE není tak docela ono. Musíte zlomit tu svini, co nachází výmluvy a upřednostňuje tupost a lenost. Je tam ještě nejméně jeden level, kde nás dostali. Dostali jsme sami sebe.
Nevíte co chcete, co máte chtít. S čím se smířit, a s čím už ne. Kde je hranice duševního klidu a lenosti. Kde se klene katedrála blbosti nad svatyní opravdového modrého života jako od Jaroslava Foglara.

Tohle je to matoucí. Dobro není dobro. Co chci se LIŠÍ od dobráčkovství šmoulů.
A šmoula ve mě je ten prostopášnej šmoula. Protože cukr a bič rodičů, protože cukr a bič paní učitelek. Protože zvyk neposuzovat a jet na neutrál.